Czarne sukienki – klasyka gatunku

Sposób ubierania się ludzi często potrafi budować bardziej lub mniej pozytywne wrażenie. Dzisiaj nie ma jednak sztywno określonych reguł. Każdy z nas lubi co innego. Jedni chcą eksperymentować ze swoim stylem i nie boją się szokować. Inni starają się czerpać inspiracje z stylu gwiazd i innych idoli. Jeszcze inną grupę stanowią osoby wierne klasycznej elegancji i harmoni w dobieraniu ubrań. Na przestrzeni lat style wraz z zmiennymi ogólnymi trendami ulegają przekształceniom. Jednak bez wątpienia są typ ubrań które nigdy nie wyjdą z mody.Do nich zaliczają się właśnie klasyczne czarne sukienki.
Szafa prawdę ci powie
Moda jest zmienna i momentami bardzo zaskakująca. Często przez to ulegamy trendom i poddajemy się szaleństwu zakupów. Następstwem tego bywa zbyt wypchana szafa i proporcionalnie uszczuplona objętość portfela lub ilość zer na naszym koncie. Koniec końców szukając efektownej, a przy tym uniwersalnej kreacji, paradoksalnie nie mamy się w co ubrać, tak to częsty problem. Logicznie analizując mamy zapas kreacji, które wystarczyłyby nam na kilka-naście sezonów, jednak pomimo tego często w tym słynnym stwierdzeniu można znaleźć i sporo prawdy. Nie od dziś wiadomo że przy zakupach wiele osób kieruje się bardziej emocjami niż rozsądkiem. Pobudka następuje najczęściej po powrocie do domu i weryfikacji stanu naszej, jakby się mogło wydawać zrewolucjonizowanej garderoby. Najlepszym testem dla jej zestawienia jest ważna okazja, niekiedy pojawiająca się dość niespodziewanie. W takich sytuacjach jedną z pierwotnych reakcji bywa właśnie wspomniane wcześniej stwierdzenie. Da się tego bez wątpienia uniknąć. Warto w swojej szafie mieć remedium na taką sytuacje. Okazuje sią nią klasyka gatunku zwana potocznie małą czarną.
Czerń- ikona sama w sobie
Kolor ten spisuje się w każdych warunkach, nie koniecznie podobnie jak ostatni krzyk mody, nasz nowy zakup. Nie zawsze to co kupimy podążając za najnowszymi trendami, podkreśli nasze dobre strony, a ewentualne niedoskonałości pozostawi niezauważone. Zdecydowanie zapewni nam to magia czerni. Oczywiście liczy się też fason jednak sam kolor stanowi również bazę, spinającą przykładowo nowoczesne fantazyjne kolory boho. Nie każda okazja będzie odpowiednia na każdy element z naszej garderoby, jednak trudno znaleźć sytuacje w której oprawa w postaci naszej klasycznej kreacji „małej czarnej” byłaby złym wyborem. Głęboka czerń dodaje szyku i elegancji, Sprawdza się w praktycznie każdych warunkach i na każdą okazje. Jej harmonia daje nam ewentualne pole do popisu przy makijażu, dodatkach i fryzurach. Przy tego typu kreacji możemy mieć pewność, że zachowamy umiar. Małe czarne sukienki spiszą się rewelacyjnie w roli harmonicznej klamry całej naszej kompozycji i zapewnią nam najlepszy modowy ratunek w sytuacjach kryzysowych.

Witaj na moim blogu! Znajdziesz tutaj wiele informacji ze świata mody i urody. Na blogu znajdziesz stylizacje i porady modowe dotyczące doboru dodatków i odpowiednich kosmetyków dla Ciebie. Mam nadzieję, że mój serwis Ci się spodoba i będziesz tutaj stałym czytelnikiem.